KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 9344266
*
nr 934 4266
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Tusch, Maria Boczewska (f. 1940), Bröllop, motivet: 19x24
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 14:03:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bröllop maria boczewska tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:07
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:18
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:35
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Maria Boczewska
nr 934 4266
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Tusch, Maria Boczewska (f. 1940), Bröllop, motivet: 19x24
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 14:03:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bröllop maria boczewska tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:07 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:18
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:35